Zavřít X :

ZETRA - pracovní oděvy s.r.o.

Melecha Miroslav Kaštanová 2, 77200 Olomouc,tel./fax: 585 413 198, mobil: 604 271 723


ZETRA - pracovní oděvy s.r.o.

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ !!!

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ ZA ZAMĚSTNANCE S ZP

Náhradní plnění v roce 2017

Pro rok 2017 naše firma ZETRA - pracovní oděvy s.r.o. naplňuje všechny podmínky pro poskytování "Náhradního plnění" . Bohužel však z vlastních zdrojů v omezené výši. Zákazníkům - především novým - můžeme Náhradní plnění poskytnout formou přeúčtování přes firmu, která má kapacitu dostatečnou.       ZA TOTO PŘEÚČTOVÁNÍ SI NIC NAVÍC NEÚČTUJEME !! ZBOŽÍ DOSTÁVÁTE I NADÁLE ZA NAŠE NÍZKÉ INTERNETOVÉ CENY !!, avšak bez dalších slev. U slevněného a výprodejového zboží bychom však v některých případech připočítávali k ceně +5%. Jedinou podmínkou je sepsání nezávazné Garanční smlouvy, ve které si upřesníme předpokládaný roční odběr zboží.


Obecné informace
dne 6. 12. 2011 byla vydána novela zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti a tento zákon vstupuje od 1. 1. 2012 v platnost. Novela zákona obsahuje mnoho výrazných změn, které ovlivní ihned po tomto datu stávající fungování prodeje zboží a služeb, které jsou tzv. náhradním plněním. 
 
Novela zákona stanovuje velmi výrazné omezení možností poskytovatelů náhradního plnění.

 Shrnutí hlavních  změn v zákoně:
Poskytovatelé náhradního plněni (Družstva  invalidů apod.) mohou pro účely náhradního plnění poskytnout v kalendářním roce své výrobky a služby pouze do výše odpovídající 36násobku průměrné mzdy za každého  zaměstnance se zdravotním postižením.
Povinnost odvodů do státního rozpočtu se v roce 2012 bude týkat také zaměstnavatelů, kteří jsou organizační jednotkou státu, nebo je stát jejich zřizovatelem.
Výše uvedenou změnou se výrazně omezí nabídka náhradního plnění,  řada zaměstnavatelů, kteří doposud náhradního plnění využívali, budou muset odvést  do státního rozpočtu poplatky.
Druhým dopadem změny je výrazné zvýšení poměru nákladů a příjmu náhradního plnění, což se projeví zvýšením ceny zboží a služeb, které jsou náhradním plněním.
 
Povinnosti, které zůstávají stejné:
Každý zaměstnavatel s více než 25 zaměstnanci musí zaměstnat více než 4% osob se zdravotním postižením (osob s ZP).
Pokud zaměstnavatel odpovídající počet osob s ZP nezaměstná, musí:
 zaplatit odvodem peněz do státního rozpočtu ve výši 2,5 násobku průměrné měsíční mzdy (za 1. - 3. čtvrtletí roku dle statistického úřadu) na každého přepočteného ZP nebo
 nakoupit výrobky či služby od zaměstnavatelů s více než 50% zaměstnanců se zdravotním postižením (dále náhradní plnění) a to ve výši 7mi násobku průměrné měsíční mzdy (za 1. - 3. čtvrtletí roku dle statistického úřadu) na každého přepočteného ZP
  
Co nastane
Většina firem s více jak 25 zaměstnanci, kteří dnes nakupují od zaměstnavatelů s  OZP, nebudou mít kde nakoupit, protože jejich současný dodavatel smí na svých např. 10 ZP vyfakturovat v rámci chráněné dílny pouze 8,7 mil Kč (v roce předešlém mohl i 100 mil Kč) pro všechny své odběratele za celý kalendářní rok.
 
POZOR:
jistě se najde dostatek dodavatelů, kteří budou své odběratele mystifikovat a dávat jim faktury v rámci „povinného plnění“ i přes své možnosti.
 
Dodavatel Vám vždy zašle čestné prohlášení s uvedením počtu zaměstnanců se ZP a z něj zjistíte, do jaké výše je oprávněn náhradní plnění poskytovat.

Několik základních číselných údajů
Dodavatel poskytující náhradní plnění bude moci poskytnout zboží v maximálním ročním finančním objemu:
Zaměstnává 1ZP        875 tisíc Kč
Zaměstnává 2ZP        1 750 tisíc Kč
Zaměstnává 5ZP        4 375 tisíc Kč
Zaměstnává 10ZP        8 750 tisíc Kč
Atd....
 
Příklad - odběratel nezaměstnávající ZP musí:
              Odvést do st. rozpočtu          nebo            nakoupit zboží jako NP
25 zaměstnanců (1ZP)        60 750,00 Kč                    170 100,00 Kč
50 zaměstnanců (2ZP)        121 500,00 Kč                    340 200,00 Kč
Atd...
 
PRO JISTOTU TEDY JEŠTĚ JEDNOU:Pro rok 2014 naše firma ZETRA - pracovní oděvy s.r.o. naplňuje všechny podmínky pro poskytování "Náhradního plnění" . Bohužel však z vlastních zdrojů v omezené výši. Zákazníkům - především novým - můžeme Náhradní plnění poskytnout formou přeúčtování přes firmu, která má kapacitu dostatečnou.       ZA TOTO PŘEÚČTOVÁNÍ SI NIC NAVÍC NEÚČTUJEME !! ZBOŽÍ DOSTÁVÁTE I NADÁLE ZA NAŠE NÍZKÉ INTERNETOVÉ CENY !! Jedinou podmínkou je sepsání nezávazné Garanční smlouvy, ve které si upřesníme předpokládaný roční odběr zboží.


 

Nákupní košík
Počet položek:
Cena celkem:0,00 Kč
Objednat
Přihlášení
přihlásit | registrovat
Přihlásit k odběru novinek:
Aktuálně
NÁHRADNÍ PLNĚNÍ ZA ZAMĚSTNANCE S ZPS
Naše tipy

outdorová letní obuv VM 4425 Ottawa červená

Obuv trekingová - kožená v kombinaci s textilem, perforovaná vysoce prodyšná outdoorová obuv vhodná pro různorodé out ...

825,00 Kč bez DPH

998,25 Kč (s DPH)

SANTÉ N/240/9/10/H/K Pantofle zdravotní dámské na klínku s mezipodešví

Dámské zdravotní pantofle značky Santé. H - speciální mechová mezipodešev tlumící došlap, zvýšený komfort při chůzi, K ...

499,00 Kč bez DPH

603,79 Kč (s DPH)

pracovní obuv nízká treková s membránou, VM 4515-02 MANILA

polobotka trekingová s membránou - kožená v kombinaci s textilem svršek: hovězinová useň velur v tloušťce 1, 8-2, 0mm po ...

966,00 Kč bez DPH

1 168,86 Kč (s DPH)

montérkové kraťasy Sirius Elias

Pánské kraťasy do pasu s poutky na opasek, přední klínové kapsy, zadní kapsy s klopama, boční multifunkční kapsy.

339,00 Kč bez DPH

410,19 Kč (s DPH)

ZETRA - pracovní oděvy s.r.o. - Czech Republic, e-mail: zetra@zetra.cz | mapa webu